Stop met het voeren van eenden, duiven, ganzen en andere (water)vogels in Krimpen

Afbeelding van persoon die duiven voert uit de hand.

18-06-2024

In Krimpen aan den IJssel is het per 10 juni 2024 verboden om ganzen, eenden, duiven en andere (water)vogels te voeren (APV). Veel mensen vinden het fijn om vogels te voeren. En het is vaak goed bedoeld. Maar het is niet goed voor de vogels. U kunt een boete krijgen als u vogels, eenden of andere dieren voert op openbare plaatsen in de gemeente.

Dieren worden ziek van brood

Het is belangrijk dat de dieren zelf op zoek gaan naar natuurlijk voedsel. Vogels eten zaden, insecten en groen uit de natuur. Van brood en ander mensenvoedsel worden vogels ziek, ook al eten ze het graag.

Ratten komen op resten af

Voedsel dat in de openbare ruimte blijft liggen gaat schimmelen en trekt ratten en andere plaagdieren aan. Het ziet er rommelig uit en is ongezond voor de buurt. De ontlasting vervuilt de bodem en het water.

Overlast van vogels en vogelpoep

Vaak wordt er steeds op dezelfde plek gevoerd. Er komen daardoor meer vogels naar die plekken toe. Zo neemt de overlast van vogels en vogelpoep snel toe.

GFT+E-afval

Brood kunt u kwijt in GFT+E-containers. Van het GFT+E-afval wordt compost gemaakt.

Heeft u broodresten?

Gooit u liever geen eten weg? Kijk dan eens op de website www.krimpenduurzaam.nl. Hier vindt u handige tips over koken met restjes.