Gaan met die banaan! Algerabrug blijft open voor fietsers

21-05-2026

Op de landelijke Fiets naar je Werk Dag (21 mei) zetten we fietsers graag in het zonnetje. En ook dit jaar deden we dat: met applaus en een gezonde snack. Vanaf 10 augustus gaat de Algerabrug dicht voor groot onderhoud, maar daar hebben fietsers geen last van. Rijkswaterstaat bouwt speciaal voor hen een (fiets)brug naast de brug waaraan gewerkt wordt.

De fietsers die tijdens de Fiets naar je Werk Dag over de Algerabrug reden, zijn dus al goed voorbereid op de afsluiting van de brug. Om hen extra te bedanken, kregen zij vroeg in de ochtend van wethouder Wubbo Tempel en van medewerkers van Zuid-Holland Bereikbaar een gezonde traktatie. Daarnaast werden fietszadelhoesjes uitgedeeld.

Fiets de file voorbij

Wethouder Wubbo Tempel: “Door te fietsen over de Algerabrug maakt u een gezonde en ook slimme keuze. U fietst de files voorbij en u heeft deze zomer ook geen last van de drukke omleidingsroute. Heeft u geen fiets of bent u op zoek naar een nieuwe? Dan is het mogelijk een gratis fiets te lenen via Zuid-Holland Bereikbaar. En nu al kunt u een e-bike of speedpedelec uitproberen.”

“Ook zijn er extra deelfietsen beschikbaar voor reizigers die af en toe een fiets nodig hebben. En kunt u fietsen met korting aanschaffen. Is fietsen niet mogelijk? Dan is er deze zomer ook de optie van de Waterbus en watertaxi, aldus wethouder Wubbo Tempel.

Sparen voor cadeaubonnen

Op de fietszadelhoesjes die werden uitgedeeld, staat de QR-code naar de ReisWijs-app. Dit is een beloningsapp waarmee u kunt sparen voor cadeaubonnen als u voor één van de vele reisalternatieven kiest. Wilt u meer weten over alle reisopties voor en tijdens de afsluiting van de Algerabrug? Kijk dan op de website van Zuid-Holland Bereikbaar.