Subsidieregeling ondernemers: mijn cyberweerbare zaak
Wilt u een cyberweerbare onderneming, maar heeft u hiervoor niet de financiële middelen? Maak dan vóór 31 oktober 2025 om 17.00 uur nog gebruik van Mijn Cyberweerbare Zaak (MCZ).
De subsidie van Mijn Cyberweerbare Zaak maakt het mogelijk om producten en/of diensten aan te schaffen die de cyberweerbaarheid van uw bedrijf verbeteren. Hierdoor zijn uw interne IT-systemen beter beschermd tegen dreigingen van buitenaf.
De subsidie is bedoeld voor kleine bedrijven met maximaal 50 werknemers en een jaaromzet van maximaal 10 miljoen euro. Mijn Cyberweerbare Zaak vergoedt 50 procent van de aanschafkosten tot maximaal 1.250 euro.
Door de CyberVeilig Check via www.tools.digitaltrustcenter.nl/cyberveilig-check/ in te vullen, komt u erachter welke cybermaatregelen het belangrijkst zijn voor uw bedrijf.
U kunt subsidie aanvragen voor de volgende maatregelen:
- Veilige netwerktoegang/wifi
- Wachtwoordmanager
- Tweefactorauthenticatie (2FA), tweestapsverificatie en multifactorauthenticatie (MFA)
- Patch management (het beheren en toepassen van beveiligingsupdates)
- Antivirussoftware
- Back-ups instellen en testen
- Risico-inventarisatie en –evaluatie
- Cyber awareness trainingen
Kijk voor meer informatie of vraag de subsidie aan via: www.rvo.nl/subsidies-financiering/mcz